Lună: aprilie 2013

  • Trec pe Orange. Si da, stiu, am o gandire complicata.

    Numarul meu de telefon personal are un istoric interesant. La un moment dat mi-am luat un pachet Orange Prepay dintr-un magazin. Am aflat dupa introducerea sim-ului in telefon ca am un numar dragut. Mi-a placut si l-am pastrat. Apoi l-am trecut pentru 2 ani la abonament. Dupa, l-am mai prelungit cu inca 2. Apoi l-am…

  • 1 aprilie. Romanii nu (mai) au umor

    De 1 aprilie nu mi s-a facut decat o singura farsa. Si aia a fost mai mult o gluma, un fel de banc la adresa mea. Nu m-am suparat. Dar am observat ca marea majoritate a romanilor nu reactioneaza la fel. Romanii nu (mai) au umor. Si cred ca e firesc sa fie asa. Lumea…